شنبه 12 آذر 1401

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 

اخبار داخلی جاده تندرستی خواص آب آناناس؛ از سرماخوردگی و معده تا لاغری و فشار خون

 
 

چهارشنبه 12 مرداد 1401

خواص آب آناناس؛ از سرماخوردگی و معده تا لاغری و فشار خون

 
 

آب آناناس از جمله نوشیدنی های بسیار مفدی است که هم طب سنتی بر آن تاکید دارد و هم تحقیقات جدید خواص آن را آشکار کرده است البته این فواید به معنای آن نیست که با نوشیدن آن حتما اتفاقات فوق العاده ای رخ می دهد بلکه تاثیر کمک کننده دارد و از جمله اینکه می تواند در پیشگیری از سرطان مفید باشد، به سلامت معده کمک کند، قند خون را تنظیم کند و ... البته زنان باردار باید در مصرف آن احتیاط کنند.

آب آناناس از جمله نوشیدنی های بسیار مفدی است که هم طب سنتی بر آن تاکید دارد و هم تحقیقات جدید خواص آن را آشکار کرده است البته این فواید به معنای آن نیست که با نوشیدن آن حتما اتفاقات فوق العاده ای رخ می دهد بلکه تاثیر کمک کننده دارد و از جمله اینکه می تواند در پیشگیری از سرطان مفید باشد، به سلامت معده کمک کند، قند خون را تنظیم کند و ... البته زنان باردار باید در مصرف آن احتیاط کنند.
آب آناناس برای سرماخوردگی
اگر زیاد دچار سرماخوردگی می‌شوید و این وضعیت شما را آزار می‌دهد، می‌توانید با نوشیدن آب آناناس تا حد زیادی علائم این بیماری را کاهش دهید. آناناس حاوی یک نوع آنزیم با خواص ضد‌التهابی است که "بروملاین" نام دارد. این آنزیم در واقع می‌تواند با عفونت‌ها مقابله کرده و باکتری‌ها را نابود سازد.
نوشیدن آب آناناس در تسکین گلودرد هم موثر است و همچنین می‌تواند به راحتی مخاط بدن را پاکسازی کند. آنزیم بروملاین موجود در آناناس به تسکین سرفه‌های ناشی از سرماخوردگی کمک می‌کند.
علاوه بر این‌ها نوشیدن آب آناناس می‌تواند در تسکین بدن‌دردهای ناشی از سرماخوردگی تاثیر مفید و به سزایی داشته باشد. پس تا عطسه اول آمد بدوید یک لیوان آب آناناس بخورید.
تاثیر آب آناناس بر سرطان
 نتایج یک مطالعه آزمایشگاهی نشان می‌دهد آب آناناس رشد تمامی سلول‌های سرطانی روده و تخمدان را متوقف می‌کند. هر چند لازم است مطالعات بیشتری روی نمونه‌های انسانی انجام گیرد تا وجود ارتباط بین مصرف آب آناناس و سرطان تایید شود. آب آناناس برای معده
آنزیم بروملاین موجود در به تجزیه و هضم پروتئین‌ها کمک می‌کند. مصرف این آنزیم به شکل کپسول هم در کاهش ورم، تسریع روند درمان و بهبود درد پس از عمل جراحی موثر است.
به گفته مهناز افشار، مختصص طب سنتی، آناناس تازه به قدری برای معده مفید است که اگر فقط یک روز از صبح تا شب آناناس میل کنید، معده خود را تقویت نموده و بدن را ضدعفونی می‌کنید و از هرگونه بیماری در امان خواهید ماند.
به گفته او آناناس دارای ماده‌ای به نام پاپائین است که مخمر گران‌بهایی برای ناراحتی‌های معده است. فشار خون و قند خون
آبمیوه آناناس بسیار برای افرادی که از فشار خون رنج می برند توصیه شده است. آبمیوه آناناس به تنظیم سطح قند خون نیز کمک می کند.
محتوای پتاسیمی بالای آن به کاهش فشار خون و کاهش سطح سدیم بدن کمک می کند. کاهش سدیم به وسیله پتاسیم یک راه حل ایده آل در برخورد با فشار خون بالا است. لاغری با آب آناناس
مطالعات نشان می‌دهند که آناناس خواص ضدچاقی احتمالی دارد. در مطالعه‌ی حیوانی انجام شده، موش‌ها رژیم غذایی حاوی چربی زیاد را دنبال کردند. نتایج این مطالعه نشان داد که موش‌ها بعد از مصرف آب آناناس کاهش وزن بدن، شاخص توده‌ی بدنی، چربی بدن و کبد را تجربه کردند.
آب آناناس جمع شدن چربی در بدن را کاهش می‌دهد و تجزیه‌ی چربی‌ها را جهت ترشح اسیدهای چرب افزایش می‌دهد. آناناس ممکن است یکی از بهترین مواد غذایی برای آب کردن چربی شکم باشد؛ هرچند به تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز است.
آب آناناس برای پوست
آب آناناس حاوی ویتامین C و بتاکاروتن است. این آنتی اکسیدان‌ها می‌توانند در مقابله با آسیب‌های پوستی ناشی از نور خورشید و آلودگی، کاهش چین و چروک و بهبود وضعیت کلی بافت پوست سودمند باشد.
آناناس همچنین حاوی املاح و مواد معدنی همچون منگنز، ویتامین C، تیامین، ویتامین B6، پتاسیم، منیزیم، مس و بتا کاروتن است.
سلامت استخوان ها
بروملایین ممکن است به درمان پوکی استخوان هم کمک کند. این نوع آنزیم خواص ضددرد دارد. آناناس حاوی منگنز است که یک ماده‌ معدنی مهم برای شکل‌گیری استخوان‌ها به شمار می‌رود. ویتامین ث موجود در آناناس به شکل‌گیری کلاژن در استخوان‌ها کمک می‌کند. آناناس می‌تواند در رشد استخوان‌ها در بچه‌ها و تقویت استخوان‌ها در بزرگسالان مفید باشد.
مصرف آناناس در بارداری
افشار، کارشناس طب سنتی یادآور شد: مصرف مقادیر زیاد آناناس می‌تواند باعث کاهش اثر داروهای ضد فشار خون شود. زنان باردار و شیرده بهتر است از زیاده روی در مصرف آناناس خودداری کنند.
همچنین مصرف زیاد آناناس، باعث افزایش اثرات داروهای ضد انعقادی (نظیر آسپرین، وارفارین، هپارین) می‌شود.

 
 
   
 
 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار