سه شنبه 4 آذر 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی حوادث سوء استفاده از دختر 14 ساله در پی عشق اینستاگرامی

 
 

دوشنبه 19 آبان 1399

سوء استفاده از دختر 14 ساله در پی عشق اینستاگرامی

 
 

آن پسر گفت اگر به تهران بیایی می توانم تو را به پارتی ببرم و حسابی خوش بگذرانی! من که ذوق زده شده بودم، پنهانی مقداری پول و طلا از خانه مان برداشتم و راهی تهران شدم.

دختری نوجوان که در پی عشق اینستاگرامی از خانه فرار کرده و گرفتار افراد سوء استفاده گر شده بود بعد از دستگیری توسط پلیس داستان زندگی اش را شرح داد.
سروان سمانه مهربانی، روانشناس و کارشناس آموزش همگانی پلیس آگاهی پایتخت نوشت: 14 سال بیشتر نداشت و اقسر پرونده برایم توضیح داد دو هفته پیش از منزلشان در یکی از شهرک های اطراف تهران گریخته و بعد از 14روز سرگردانی در تهران در پارک شهر دستگیر شده است.
از دخترک که تینا نام داشت خواستم برایم از علت فرارش بگوید و اتفاقاتی در این چند روزه برایش افتاده. تینا گفت: چند ماه پیش از طریق اینستاگرام با پسری ساکن تهران آشنا شدم که فکر می کردم هم سن و سال خودم باشد. از او در مورد تفریحاتش پرسیدم و گفتم خیلی دلم می خواهد در یک مهمانی مختلط شرکت کنم و ببینم موادکشیدن و خوردن مشروب چه حسی دارد.
حامد گفت: اگر به تهران بیایی می توانم تو را به پارتی ببرم و حسابی خوش بگذرانی! من که از وعده های حامد ذوق زده شده بودم، پنهانی مقداری پول و طلا از خانه مان برداشتم و راهی تهران شدم. وقتی طبق قراری که داشتیم در پارک شهر با حامد روبرو شدم به جای یک نوجوان هم سن و سال خودم با یک جوان 30ساله روبرو شدم.
حامد مرا با خود به خانه دوستانش برد و به جای پارتی سر از خانه های کارگری و مجردی اطراف بازار تهران درآوردم. دو هفته سرگردان بودم و حامد به من مواد مخدر داد و کاری کرد که دست به دست بین افراد منحرف و سواستفاده گر بچرخم و در آخر مرا در خیابان رها کرد.
خسته و مستاصل مانده بودم و نه پول داشتم نه روی بازگشت به خانه ، به همین دلیل بیکار و بی هدف در پارک شهر وقت می گذراندم که همکارانتان مرا پیدا کردند و به اداره چهارم پلیس آْگاهی آوردند.
افسر پرونده با خانواده ام تماس گرفته وبرای تحویل گرفتن من راهی تهران شده اند. نمی دانم به آنها چه بگویم و با این همه اتفاقات بدی که برایم افتاده روی برگشت به خانه را ندارم و از واکنش والدینم به خصوص پدر و برادرانم خیلی می ترسم ...
هیچوقت فکرش را نمی کردم کنجکاوی شرکت در پارتی و تجربه مواد مخدر و مشروب منجر به این شرایط و اتفاقات ناگوار شود ... نظریه کارشناس - دوران بلوغ و نوجوانی از حساس ترین مراحل رشد هر انسانی است که مسیر آینده فرزند شما را می سازد و هرگونه انحراف و لغزش آینده تاریکی را برای وی رقم خواهد زد .
فرزند شما در این دوران انسانی بی تجربه و خام می باشد که انتظار نمی رود مانند یک فرد 40ساله مسایل و اتفاقات را تجزیه و تحلیل کند و اگر راهنمایی و حمایت شما را در کنار خود نداشته باشد هیجانات ،کنجکاوی بی اندازه وی برای تجربه شرایط و اتفاقات تازه صدمات غیر قابل جبرانی را برای او و دیگر اعضای خانواده به همراه خواهد داشت .
- نقش شما به عنوان والدین در این دوران بسیار حیاتی و تاثیر گذار می باشد و ضروری است تا با مطالعه و آموزش خود را برای رویارویی با دوران بلوغ و نوجوانی فرزندتان آماده سازید . هر یک گام اشتباه شما در رفتار و برخورد با نوجوان یک گام او را به سوی افراد سودجو سوق می دهد .
- برخلاف تصور اکثر افراد ،فضای مجازی به مراتب خطرناک تر از دنیای واقعی می باشد و اگر روشنگری لازم را در این خصوص برای فرزند خود انجام ندهید و نوع استفاده از این فضا را برای فرزند خود قانونمند نسازید، روزی می رسد که شاهد بزه دیدگی فرزند خود در نتیجه استفاده اشتباه از این فضا خواهید بود .
- در صورت ناتوانی در برقراری ارتباط صحیح با فرزند و سایر مشکلات تربیتی از یک روانشناس و مشاور خانواده کمک بخواهید و اجازه ندهید مشکلات خانوادگی و تربیتی شما با گذر زمان عمق و پیچیدگی پیدا کند .
- با توجه به شیوع کرونا می توانید از طریق شماره 096580 مشکلات تربیتی و سوالات روانشناسی خود را با مشاوران مستقر در مراکز مشاوره نیروی انتظامی مطرح نمایید.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
کاهش ۹۵۰ تومانی بهای دلار/ بازگشت سکه به کانال ۱۲ میلیون تومان
:: فناوری اطلاعات ::
سیستم کراپ عکس توییتر اصلاح شد
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
AFC آل کثیر را 6 ماه محروم کرد/ نقره‌داغ شدن پرسپولیس در آستانه دیدار
:: فرهنگ و هنر ::
آیا موفقیت‌های الناز شاکردوست تکرار می‌شود?
:: حوادث ::
رکورد مبتلایان و قربانیان کرونا بار دیگر شکسته شد

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار