سه شنبه 14 مرداد 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی حوادث بخشش نوجوانی که برادرش را کشت

 
 

سه شنبه 24 دي 1398

بخشش نوجوانی که برادرش را کشت

 
 

پسر نوجوان در دادگاه توضیح داد این قتل ناخواسته است. او از اتفاقی که رخ داده ابراز پیشمانی کرد.

این پرونده روز گذشته از جنبه عمومی جرم در شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی کیخواه رسیدگی شد.
بعد از اعلام رسمیت جلسه، نماینده دادستان در قرائت کیفرخواست گفت: متهم کاوه نام دارد که ۱۳ بهمن سال ۹۷، به اتهام قتل برادرش کمال بازداشت شد. از آنجا که متهم ۱۶ ساله بود به کانون اصلاح و تربیت منتقل شد تا اینکه پرونده با رضایت اولیای دم برای رسیدگی از جنبه عمومی جرم به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. بنابراین از دادگاه محترم درخواست رسیدگی دارم.
سپس مادر مقتول گفت: بعد از حادثه برایم سخت بود کاوه را به عنوان قاتل دیگر پسرم معرفی کنم به همین دلیل در تحقیقات اولیه به مأموران گفتم کمال مقابل خانه با چند مرد ناشناس در گیر و زخمی شده است سپس در بیمارستان فوت کرده است مدتی گذشت تا توانستم حقیقت را بگویم، دو بچه‌ام مقابل چشمانم درگیر شدند و خودم دیدم که کاوه با چاقو برادرش را کشت این حادثه برایم فراموش نشدنی است اما کاوه هم فرزندم است و به خاطر خدا و آرامش دلم او را بخشیدم.
سپس متهم در جایگاه ایستاد و گفت: کمال از من بزرگتر بود. شب قبل از حادثه دیر به خانه آمدم به همین خاطر عصبانی شد و مرا به شدت کتک زد. فردای آن روز وقتی از خواب بیدار شدم متوجه شدم گوشی موبایلم بالای سرم نیست. ابتدا فکر کردم آن را در مغازه دوستم جا گذاشته ام به همین خاطر به مغازه دوستم رفتم اما گوشی ام آنجا نبود، بلافاصله به خانه برگشتم و فهمیدم برادرم آن را برداشته و پنهان کرده است به همین خاطر از مادرم خواستم گوشی ام را از او بگیرد و گرنه به مدرسه نمی روم.
متهم ادامه داد: کمال خواب بود که با سر و صدای من و مادرم بیدار شد. او به طرفم آمد و یک سیلی به صورتم زد و خواست ساکت باشم. همین باعث درگیری شد که مادرم مرا از خانه بیرون کرد، مقابل در خانه نشسته بودم تا مادرم کیف مدرسه ام را بدهد که یکباره صدای جیغ مادرم را شنیدم از ترس به سوپرمارکت نزدیک خانه رفتم و از آنجا یک چاقو برداشتم، به محض اینکه وارد خانه شدم در راه پله ها کمال را دیدم او با دسته جاروبرقی به من حمله کرد و چند ضربه زد. از عصبانیت و برای ترساندن او چاقو را به سمتش گرفتم و او را هل دادم، سپس با هم درگیر شدیم که ناگهان هر دو روی زمین افتادیم. آن لحظه برادرم روبه روی من نشست و با مشت و لگد به صورتم میزد. در آن شرایط برای اینکه از دست او فرار کنم یک ضربه به سینه اش زدم و فرار کردم.
متهم در آخرین دفاعش گفت: «قصد قتل نداشتم، من برادرم را دوست داشتم و با رفتن او خیلی تنها شدم. پشیمانم و برای پدر و مادرم نیز خیلی ناراحتم و نمی دانم چطور این اشتباه را جبران کنم.»
در پایان هیئت قضایی جهت صدور رأی وارد شور شد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
اخذ مالیات از خانه‌های خالی تهران در فصل تابستان
:: فناوری اطلاعات ::
همکاری گوگل و مایکروسافت برای آوردن "وب اپ"های بیشتر به پلی استور
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
دلایل استعفای وکلای فدراسیون در پرونده ویلموتس مشخص شد/ غرض‌ورزی‌ها همکاری را سخت کرد
:: فرهنگ و هنر ::
همبازی محمدرضا گلزار در سریال عاشقانه ۲ یا گیسو مشخص شد
:: حوادث ::
راز جنایت دختر 20 ساله در عمق چاه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار