شنبه 29 تير 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی دانش و فناوری اعطا مدال پرکین به دانشمندان پیشرو فناوری‌نانو

 
 

شنبه 24 فروردين 1398

اعطا مدال پرکین به دانشمندان پیشرو فناوری‌نانو

 
 

مدال پرکین ۲۰۱۹ به یکی از دانشمندان پیشرو حوزه فناوری‌نانو اعطاء می‌شود. چاد میرکین که پیش از این اختراعات ارزنده‌ای در بخش تشخیص طبی انجام داده به دلیل دستاوردهای اخیر برای دریافت این جایزه انتخاب شده‌است.

چاد میرکین استاد دانشگاه نورث‌وسترن که در حوزه فناوری‌نانو فعالیت می‌کند موفق به دریافت مدال پرکین ۲۰۱۹ شد. این جایزه از سوی انجمن صنعت شیمی به کسی که فعالیت‌های قابل توجهی در حوزه شیمی صنعتی انجام داده، اعطا می‌شود.
چاد میرکین به دلیل کار در حوزه فناوری‌نانو و نانوشیمی و همچنین دستاوردهای خود در بخش تشخیص و درمان برای دریافت این مدال انتخاب شده‌است. وی اختراعاتی در بخش توسعه اسید‌های نوکلئیک کروی و روش‌شناسی نانوالگودهی به‌دست آورده است. کریگ روگرسون از مسئولان انجمن صنعت شیمی و مدیرعامل شرکت هگزیون می‌گوید: «کاری که چاد در حوزه فناوری‌نانو و شیمی ابرمولکول‌ها انجام داده موجب نوآوری‌هایی شده که روی زندگی انسان‌ها تاثیر می‌‌گذارد. انجمن صنعت شیمی افتخار دارد که مدال پرکین سال ۲۰۱۹ را به موفقیت‌های او در این صنعت اعطا کند تا از تلاش‌های چاد در حوزه علم و توسعه ابزارهای تشخیص و درمان بیماری قدردانی کند.»
کمیته برگزیننده مدال پرکین شامل مدیرانی از انجمن شیمی آمریکا، موسسه مهندسان شیمی آمریکا، موسسه تاریخ علم و انجمن صنعت شیمی است. این کمیته اعلام کرد که مرکین تلاش‌های جالب توجهی در حوزه شیمی به ویژه کاربردهای پزشکی این حوزه انجام داده است. رابرت آندرسون از مدیران موسسه تاریخ علم می‌گوید: «اختراعات میرکین در بخش تشخیص طبی در نیمی از بیمارستان‌های دنیا در حال استفاده است، این اختراعات به پزشکان کمک می‌کند تا عملکرد بهتری داشته باشند، مقاومت آنتی‌بیوتیکی و همچنین هزینه مراقبت سلامت کاهش یابد.» چاد می‌گوید: «من مفتخرم که به لیست دریافت‌کنندگان مدال پرکین پیوسته‌ام.»
این مدال در روز ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۹ در فیلادلفیا به میرکین اعطا‌ء خواهد شد. میرکین می‌افزاید: «انجمن صنعت شیمی تلاش‌های قابل توجهی در حمایت از دستاوردهای صنعت مواد شیمیایی انجام داده است.»
مدال پرکین برای یادبود نام سر ویلیام هنری پرکین تدارک دیده شده‌است که در سال ۱۸۵۶ اولین رنگ مصنوعی را ساخت که با این کار گام مهمی در حوزه شیمی آلی برداشت و به صنعت مواد شیمیایی کمک شایانی نمود.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
سیستم اعلام هشدار، تلفات را کاهش داد
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
ربیع‌خواه: پنالتی درست بود
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
بخشش مردی که همسر و فرزندش را کشت

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار