جمعه 1 شهريور 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی حجم معاملات فرابورس ایران به بیش از یک میلیارد ورقه بهادار رسید

 
 

چهارشنبه 17 بهمن 1397

حجم معاملات فرابورس ایران به بیش از یک میلیارد ورقه بهادار رسید

 
 

نقل و انتقال بیش از یک میلیارد ورقه بهادار به ارزش تقریبی 3625 میلیارد ریال، ماحصل معاملات انجام‌شده در مجموع بازارهای فرابورس در آخرین روز کاری از هفته جاریست.

در معاملات امروز چهارشنبه 17 بهمن‌ماه 1397 سهامداران در حالی در بازار اول به استقبال معامله 95 میلیون سهم به ارزش 308 میلیارد ریال رفتند که در بازار دوم شاهد جابه جایی 362 میلیون سهم به ارزش 894 میلیارد ریال بودند.
همزمان با دادوستدهای انجام‌شده در این دو بازار نیز شاخص کل فرابورس با طی کردن روندی صعودی به رشد 12 واحدی در پایان بازار رضایت داد و تا نزدیکی سطح 1935 واحدی افزایش یافت. رصد نمادهای اثرگذار بر این نماگر حاکی از آن است «مارون»، «ذوب»، «زاگرس»، «میدکو» و «دی» تا سطح 6 واحد تاثیر مثبت بر آیفکس به جا گذاشتند و دو نماد «شراز» و «توریل» مانع از پیشروی بیشتر این شاخص شدند.
نماد ذوب‌آهن که امروز در صدر نمادهای پربازدید فرابورسی ایستاد، با معامله 217 میلیون سهم به ارزش بیش از 307 میلیارد ریال بالاترین حجم و ارزش معاملات را در میان تمامی بازارهای فرابورسی در اختیار گرفت. در همین حال بازار پایه‌ای‌ها نیز روز جاری شاهد تغییر مالکیت 642 میلیون سهم به ارزش 1325 میلیارد ریال در این بازار بودند و در مجموع بازار سهام فرابورس نماد معاملاتی اپرداز، وآرین و کیسون به دلیل افشای اطلاعات با اهمیت یا برگزاری مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام متوقف و در سمت مقابل نمادهای «شستان»، «وبرق»، «شبصیر» و «فاهواز» بازگشایی شدند. در پایان معاملات این هفته در فرابورس ایران همچنین شاهد جابه جایی 13 میلیون ورقه به ارزش 1070 میلیارد ریال در بازار ابزارهای نوین مالی بودیم. در شرایطی که در این بازار قیمت اوراق تسهیلات مسکن در اغلب نمادها با افت قیمتی روبه‌رو و در دامنه 247 هزار تا 626 هزار ریال دادوستد شدند، نرخ موثر سود بازده تا سررسید اسناد خزانه اسلامی در بازه 19.7 مربوط به اوراق «سخاب7» تا 22.19 درصد مربوط به «اخزا709» نوسان کرد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
موبایل باز هم ارزان می‌شود
:: فناوری اطلاعات ::
حضور تلفن همراه در ایران به ربع قرن رسید
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
کمالوند: به عشق هواداران مقابل پرسپولیس بازی می‌کنیم
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
برادر میترا استاد: نجفی را بخشیدیم

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار