جمعه 11 فروردين 1402

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی فناوری اطلاعات تیک‌تاک در پارلمان نیوزیلند ممنوع شد

 
 

شنبه 27 اسفند 1401

تیک‌تاک در پارلمان نیوزیلند ممنوع شد

 
 

نیوزیلند به دلیل نگرانیهای امنیت سایبری، تیک تاک را در دستگاه‌هایی که به شبکه پارلمان این کشور دسترسی دارند ممنوع کرد و جدیدترین کشوری شد که استفاده از این اپلیکیشن اشتراک گذاری ویدئو را در دستگاه‌های دولتی ممنوع می کند.

نگرانی ها نسبت به احتمال دسترسی دولت چین به اطلاعات مکان و تماس کاربران از طریق بایت دنس که شرکت مادر چینی تیک تاک است، در سطح جهانی اوج گرفته است. شدت این نگرانی ها هفته گذشته پس از آنکه دولت بایدن از مالکان چینی تیک تاک خواست سهام خود در این اپلیکیشن را بفروشند در غیر این صورت، با ممنوعیت در آمریکا روبرو می شوند، منعکس شد.
در نیوزیلند، تیک تاک تا پایان مارس، در همه دستگاه‌هایی که به شبکه پارلمان دسترسی دارند ممنوع خواهد شد.
رافائل گونزالس مونترو، مدیرعامل سرویس پارلمانی نیوزیلند، در ایمیلی به رویترز اعلام کرد: این تصمیم پس از توصیه کارشناسان امنیت سایبری و صحبتهایی در دولت و گفتگو با کشورهای دیگر گرفته شد. بر اساس این اطلاعات، سرویس پارلمانی به این نتیجه رسید که ریسکهای مذکور در فضای پارلمانی فعلی نیوزیلند، قابل قبول نیست. ترتیبات لازم می تواند برای کسانی که به استفاده از این اپلیکیشن برای انجام کار خود نیاز دارند، داده شود.
نخست وزیر نیوزیلند در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: نیوزیلند متفاوت از کشورهای دیگر اداره می شود. وزارتخانه ها و سازمانها، توصیه در خصوص سیاستهای امنیت سایبری و فناوری اطلاعات را دنبال می کننند.
وزارت دفاع و وزارت امور خارجه و تجارت نیوزیلند روز جمعه اعلام کردند ممنوعیت استفاده از تیک تاک در دستگاه‌های کاری را مدتی است که به اجرا گذاشته اند. سخنگوی نیروی دفاعی نیوزیلند در ایمیلی به رویترز اعلام کرد این اقدام، یک رویکرد احتیاطی برای حمایت از ایمنی و امنیت پرسنل بوده است.
انگلیس پنجشنبه گذشته، استفاده از اپلیکیشن تیک تاک در تلفنهای دولتی را ممنوع اعلام کرد که این ممنوعیت بلافاصله به اجرا گذاشته شد. سازمانهای دولتی در آمریکا تا پایان ماه مارس مهلت دارند تا اپلیکیشن تیک تاک را از دستگاه‌های دولتی حذف کنند.
شبکه اسکای نیوز روز جمعه گزارش کرد تیک تاک از تلفنها و دستگاه‌های پارلمان اسکاتلند حذف خواهد شد. به اعضای پارلمان اسکاتلند و کارکنان این نهاد قویا توصیه شده است تا تیک تاک را از دستگاه‌هایی که از آنها برای دسترسی به سیستمهای فناوری اطلاعات پارلمان استفاده می‌کنند، حذف کنند.
بر اساس گزارش رویترز، تیک تاک اعلام کرده است بر این باور است که ممنوعیتهای اخیر، بر اساس سوء برداشتهای اساسی و تحت تاثیر مسائل ژئوپلیتیکی بوده و این شرکت بیش از ۱.۵ میلیارد دلار برای امنیت اطلاعات هزینه کرده است و ادعاهای جاسوسی را رد کرد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
آخرین آمار خانه‌های مسکن مهر ساخته شده و در حال تکمیل
:: فناوری اطلاعات ::
از آیفون ۱۵ چه می‌دانیم؟
:: روی خط جوانی ::
هدیه‌های سمی زوجین!
:: ورزش ::
همه چیز درباره خویچا کواراتسخلیا، مارادونای گرجستانی
:: فرهنگ و هنر ::
«از مامان بگو» ویژه‌ برنامه‌ای برای بانوان ایرانی
:: حوادث ::
قتل؛ پایان عشق‌ممنوعه مردمتاهل

يادداشت
:: فناوری اطلاعات ::
تاکید بر توسعه زیرساخت و سرویس های ارزش افزوده پیام رسان ها

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار