دوشنبه 24 خرداد 1400

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی فرهنگ و هنر برترین دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه

 
 

چهارشنبه 27 اسفند 1399

برترین دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه

 
 

تحصیل در ترکیه به خصوص در رشته هایی به مانند پزشکی و یا دندان پزشکی توانسته است متقاضیان بسیار زیادی را به خود جذب کند. به خصوص که در سال های اخیر بر تعداد دانشگاه هایی که از سمت وزارت بهداشت ایران مورد تایید قرار گرفته اند افزوده شده است.تحصیل در ترکیه به خصوص در رشته هایی به مانند پزشکی و یا دندان پزشکی توانسته است متقاضیان بسیار زیادی را به خود جذب کند. به خصوص که در سال های اخیر بر تعداد دانشگاه هایی که از سمت وزارت بهداشت ایران مورد تایید قرار گرفته اند افزوده شده است. گر چه اکثر این دانشگاه ها توانسته اند در حیطه بین المللی رتبه های بسیار بالایی را کسب کنند. تحصیل در ترکیه با توجه به هزینه های بسیار پایین آن به نسبت کشورهای اروپایی می تواند گزینه بسیار خوبی برای ایرانیان باشد. امروزه برترین دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه امکانات خوبی را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار داده اند . با افزایش هزینه های تحصیل، دانشجویان بین المللی به دنبال دانشگاه هایی هستند که دارای کیفیت آموزشی بالا و در عین حال مقرون به صرفه باشند.

دانشگاه های ترکیه دارای کیفیت آموزشی بالا می باشند در مقایسه با دانشگاه های دیگر کشورها دارای شهریه ی تحصیلی کمتری هسنتد و همچنین یکی دیگر از مهمترین نقاطی که می تواند به شما در انتخاب ترکیه به عنوان مقصد تحصیل کمک کند این است که کشور ترکیه از لحاظ فرهنگ ، غذا، آب و هوا و اعتقادات دینی شباهت های بسیاری با کشور خودمان دارند. رشته های پزشکی و زیر شاخه های آن از رشته های تحصیلی مورد علاقه در بین ایرانیان هستند . آشنایی با برترین دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه به شما کمک می کند که بتوانید از بین آنها بهترین و مناسبترین گزینه را برای تحصیل خود انتخاب کنید. یکی از دلایلی که دانشجویان ایرانی به آن توجه می کنند، اعتبار بین المللی مدارک صادره از دانشگاه های پزشکی ترکیه می باشد . مسافت و نزدیکی ترکیه به ایران ، زمان و هزینه رفت و آمد خانواده ی دانشجویان را کاهش می دهد ، امکان سفر بدون ویزا نیز یکی دیگر از مزایای تحصیل در ترکیه است . با توجه به اینکه دوره دندانپزشکی در ترکیه هم به زبان ترکی و هم به زبان انگلیسی ارائه می شود دانشجویان می توانند در سطح بین المللی حرفی برای گفتن داشته باشند و بعد از فراغت از تحصیل فارغ التحصیلان می توانند در کشورهای اروپایی به ادامه تحصیل و کار بپردازند . مهمترین مزایای تحصیل در دانشگاه های ترکیه چه در رشته پزشکی و چه در رشته دندانپپزشکی ارائه کارت طبابت بین المللی بعد از فارغ التحصیلی می باشد . در این مقاله سعی کردیم تا شما را با برترین دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه آشنا کنیم :

شرایط و سیستم تحصیل دندانپزشکی در ترکیه :

سیستم آموزش عالی ترکیه شباهت بسیار زیادی به سیستم آموزشی کشور آمریکا دارد و در عین حال نه تنها عضو اراسموس می باشد بلکه رتبه های برتر سیستم اراسموس را در رشته های مختلف به خود اختصاص داده است . تحصل در دانشگاه های ترکیه در رشته دندانپزشکی با شرایطی انجام می پذیرد. گزینش دانشجویان از طریق نمره قبولی در آزمون YOS و و همچنین آزمون SAT انجام می گیرد. در صورتی که فردی بخواهد در شته دنداپزشکی در دانشگاه های دولتی ترکیه تحصیل کند نمره ای که در آزمون اس ای تی کسب می کند باید بالای 1450 باشد و همچنین معدل دیپلم آنها نیز باید بالای 18 باشد. البته بسیاری از دانشگاه ها شرایط سنی را هم لحاظ می کنند به طوری که عموما افرادی که بالای 28 سال سن دارند را نمی پذیرند. تحصیل دندانپزشکی در ترکیه 5 سال به طول می انجامد و واحدها به صورت سالی واحدی ارایه می گردد. به همین دلیل دانشجویان باید تلاش کنند که هیچ واحدی را مردود نشوند.شرایط اصلی و کلی تحصیل دندانپزشکی در ترکیه :

 • داشتن مدرک دیپلم در رشته های تجربی و یا ریاضی فیزیک
 • داشتن شرط سنی (متقاضیان نباید بیشتر از 28 سال سن داشته باشند)
 • ریز نمرات دوره دیپلم (حداقل داشتن معدل 18 به بالا برای دانشگاه های دولتی و 17 به بالا برای دانشگاه های خصوصی)
 • کسب نمره بالاتر از 95 در آزمون YOS
 • کسب نمره بالاتر از 1450 در آزمون SAT
 • گواهی تسلط به زبان های ترکی و انگلیسی (تومر/تافل/YDS)


نکته: لازم به ذکر است که دانشگاه های ترکیه نمرات آزمون آیلتس چه آکادمیک و چه جنرال را نمی پذیرند)
 • تکمیل فرم درخواست پذیرش


نکته: برای رشته هایی به مانند پزشکی و دندانپزشکی فقط هر سال در ترم سپتامبر اقدام به ثبت نام دانشجویان می کنند.

برای اخذ ویزای تحصیلی در سال 2021 کشور ترکیه به لحاظ صدور ویزا سختگیری نمی کنند و بهترین گزینه در ارتباط با اخذ ویزا این نکته است که علاوه بر ویزای دانشجویی اقدام به دادن ویزای همراه نیز می کنند. همراه دانشجو اجازه کار دارند و دانشجو نیز می تواند به صورت نمیه وقت مشغول به کار باشد . مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی شامل موارد زیر می باشد:
 • فرم کامل شده ثبت نام
 • پاسپورت( بهتر است پاسپورت شما و همراهتان حداقل 5 سال اعتبار داشته باشد)
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • نامه پذیرش دانشگاه یا کالج
 • گواهی اثبات رزرو منزل یا خوابگاه (100$ تا 250$ )
 • گواهی پیش پرداخت یک ساله شهریه ( در صورتی که دانشگاه مورد نظرشما خصوصی باشد)
علاوه بر دکتری پزشکی بسیاری از دندانپزشکان راغب هستند در ترکیه برای تخصص دندانپزشکی اقدام کنند در این صورت متقاضیان لازم است تا در آزمون دوس شرکت کنند و البته نمره زبان تومر خود را نیز به دانشگاه ارایه کنند.

آزمون DUS

آزمون دوس که به آزمون تخصصی دندانپزشکی ترکیه نیز معروف است در ترکیه برگزار می شود. زبان آزمون DOS ترکی است و متقاضیان باید تسلط کافی برای شرکت در این آزمون داشته باشند . این آزمون برای تخصص دندانپزشکی دارای 2 بخش می باشد، بخش 1 دانش عمومی و بخش 2 دانش کلینیکی است و شامل 120 سوال است که متقاضیان باید در مدت 50 دقیقه به تمام سوالات آن پاسخ دهند.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه :

هزینه تحصیل دندانپزشکی ترکیه در سال 2021 بسته به اینکه نوع دانشگاه دولتی یا خصوصی باشد بسیار متفاوت است. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی بسیار پایین و ناچیز است . در دانشگاه های دولتی هزینه تحصیل از 3000 لیر در سال شروع می شود و تا 25000 لیر نیز افزایش می یابد این در حالی است که در دانشگاه های خصوصی هزینه های تحصیل رشته دندانپزشکی بسیار بالا می باشد و از حداقل سالی 18000 دلار شروع می شود و تا 28000 دلار در سال نیز در دانشگاهی مثل یدی تپه افزایش می یابد. البته دانشجویان می توانند از بورس و کمک هزینه های تحصیلی استفاده کنند همچنین امکان تقسط شهریه در دانشگاه های خصوصی فراهم می باشد.

منبع هزینه های نمایش داده شده از سایت معروف Numbeo.com می باشد .رنکینگ برترین دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه :ردیف


نام دانشگاه


رتبه


1


دانشگاه حاجت تپه


301-400


2


دانشگاه استانبول


301-400


3


دانشگاه کوچ


401-500


4


دانشگاه آجی بادم


601


5


دانشگاه آکدنیز


601


6


دانشگاه آنکارا


601


7


دانشگاه آتاتورک


601


8


دانشگاه باهچه شهیر


601


9


دانشگاه باشکنت


601


10


دانشگاه بزمی عالم


601


 برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید:

https://www.aloapply.com/best-dental-universities-in-turkey/تگ ها :
مهاجرت تحصیلی
دندان پزشکی
ترکیه

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
واریز یارانه در حاشیه وعده‌های میلیونی
:: فناوری اطلاعات ::
لایحه جدید آمریکا برای مقابله با چین در فناوری
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
الریان بی‌خیال لیگ قهرمانان آسیا شد
:: فرهنگ و هنر ::
داریوش مهرجویی نشان‌دار شد
:: حوادث ::
لباس های خونین، تنها سرنخ از زن ناپدید شده

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار