شنبه 29 تير 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی دانش و فناوری ارائه نسل جدیدی از سامانه نانوفتونیکی هیبریدی

 
 

جمعه 23 فروردين 1398

ارائه نسل جدیدی از سامانه نانوفتونیکی هیبریدی

 
 

شرکت نئوفتونیکس در نمایشگاه و کنفرانس مخابراتی فیبر نوری، سامانه Nano-ITLA را در معرض نمایش عمومی قرار داد. این سامانه که از جمله ادوات مجتمع فتونیک هیبریدی است ابعاد کوچکتری نسبت به Micro-ITLA داشته و در عین حال عملکرد قابل توجهی دارد.

شرکت نئوفتونیکس (NeoPhotonics) یکی از تولیدکنندگان پیشرو ادوات مجتمع فتونیک هیبریدی است که قطعات مختلفی برای استفاده در شبکه‌های مخابراتی تولید می‌کند. این شرکت اعلام کرد که فناوری اسمبل لیزر مجتمع نانویی خود موسوم به Nano-ITLA را در نمایشگاه و کنفرانس مخابراتی فیبر نوری (OFC) ارائه می‌کند. سامانه Nano-ITLA براساس معماری حفره خارجی ساخته شده‌است. این سامانه از پهنای باند بسیار کم عرض، نویز فرکانسی پایین و مصرف انرژی اندک برخوردار است. یکی از ویژگی‌های بسیار بارز این سامانه، فشردگی آن است به طوری که ابعاد این سامانه نصف ادوات پیشین است. سامانه Nano-ITLA از آیسی‌ کنترل ASIC بهره‌مند است که ابعاد مدار کنترلی آن را کاهش داده است. این سامانه برای استفاده در ۴۰۰ZR مناسب است. مخابرات همدوس به سوی استفاده از نرخ اطلاعات بسیار بالا در هر طول موج حرکت می‌کند، همچنین این صنعت به دنبال استفاده از قطعات کوچکتر با کارایی بالا است تا در نهایت مصرف انرژی و ابعاد محصول نهایی کاهش یابد.
افزایش نرخ سمبول (symbol rate) به ۶۴ Gbaud و استفاده از ماژول‌های قوی‌تر نظیر ۱۶ تا ۶۴ QAM موجب افزایش نرخ داده در هر طول موج به ۴۰۰ تا ۶۰۰ G می‌شود. با این حال، ماژول‌های قوی‌تر حساسیت بیشتری به دامنه و فاز نویز دارند؛ در نتیجه باید ایستگاه‌ها پایدارتر بوده و منبع لیزر بسیار کم‌عرض باشد.
سامانه Nano-ITLA از طراحی بسیار کوچکی برخوردار بوده و در عین حال از معماری حفره خارجی بهره‌مند است که موجب افزایش توان خروجی و کاهش مصرف انرژی می‌شود.
تیم جنکس مدیرعامل شرکت نئوفتونیکس می‌گوید: « ما بسیار خوشحالیم که بارگیری تجاری سامانه Nano-ITLA را آغاز کردیم و این محصول را به مشتریان تحویل می‌دهیم. سامانه Nano-ITLA عملکردی مشابه سامانه Micro-ITLA ما را دارد اما ابعاد لیزر آن نصف شده‌است. در این کنفرانس ما نسل جدید لیزر پیکو قابل تنظیم را به نمایش می‌گذاریم.»

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
سیستم اعلام هشدار، تلفات را کاهش داد
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
ربیع‌خواه: پنالتی درست بود
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
بخشش مردی که همسر و فرزندش را کشت

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار