شنبه 29 تير 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی دانش و فناوری پرتاب موشک "فالکون هوی بلاک 5 "به تعویق افتاد

 
 

پنجشنبه 22 فروردين 1398

پرتاب موشک "فالکون هوی بلاک 5 "به تعویق افتاد

 
 

پرتاب موشک فالکون هوی بلاک 5 شرکت اسپیس ایکس که قرار بود بامداد امروز(چهارشنبه) پرتاب شود، به بامداد فردا(پنجشنبه) موکول شد.

شرکت اسپیس ایکس روزهای گذشته با انتشار تصاویری در شبکه‌های اجتماعی خود نخستین تصاویر رسمی از موشک "فالکون هوی بلاک ۵ " را منتشر کرد.
در ابتدا قرار بود این موشک بامداد امروز پرتاب شود اما روز گذشته شرکت اسپیس ایکس با انتشار متنی در شبکه اجتماعی خود در توئیتر اعلام کرد که به دلیل شرایط جوی نامناسب پرتاب یک روز عقب افتاده است و اکنون قرار است پرتاب این موشک بامداد ۲۲ فروردین انجام شود.
این شرکت پس از انتشار این تصاویر و یک ویدئو "تایم لپس" پس از انجام آزمایشات برای بررسی آزمایش اولیه سیستم سخت افزاری آن را بر روی "سکوی مجتمع پرتاب ۳۹ پایگاه فضایی کندی" (Pad ۳۹A) قرار داد و اعلام نمود که این موشک قرار است ساعت ۶:۳۵ به وقت منطقه زمانی شرقی روز ۱۰ آوریل (ساعت حدود ۳ بامداد ۲۲ فروردین) پرتاب شود.
موشک مذکور ۷۵ تن (۱۶۵ هزار پوند) وزن دارد و روز جمعه گذشته ۳ آوریل "آزمایش احتراق" (static fire) برای بررسی سیستم سخت افزاری آن را بر روی "سکوی مجتمع پرتاب ۳۹ پایگاه فضایی کندی" (Pad ۳۹A) قرار دادند. دانشمندان آزمایش احتراق را برای اطمینان از اینکه موتور موشک به درستی عمل می‌کند یا خیر انجام می‌دهند.
علاوه بر آن ویدئو، اسپیس ایکس تصاویری با وضوح ۴k از ۲۷ موتور "مرلین ۱ دی"(Merlin ۱D) نیز منتشر کرد. موتور راکت "مرلین ۱ دی" در سال ۲۰۱۲ توسط اسپیس‌اکس توسعه داده شد و در سال ۲۰۱۳ اولین پرواز خود را انجام داد.
اسپیس ایکس برای موشک جدید خود ۳ برابر تقویت کننده بیشتری نسبت به فالکون ۹ در نظر گرفته است تا بتواند با کمک آنها، محموله‌های بسیار سنگینی را به فضا انتقال دهد. موشک فالکون هوی بلاک ۵ با کمک موتورهای "مرلین ۱ دی" قادر است نیروی رانشی معادل ۲۵۵۰ تن را فراهم کند اما بنابر گزارش‌ها پس از انجام آزمایش اولیه این موشک توانسته نیروی رانشی معادل ۲۱۱۵ تن را ایجاد کند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
سیستم اعلام هشدار، تلفات را کاهش داد
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
ربیع‌خواه: پنالتی درست بود
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
بخشش مردی که همسر و فرزندش را کشت

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار